Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

parafia
wspolnoty

Wspólnoty i grupy duszpasterskie

Trwanie we wspólnocie jest konsekwencją tej pierwszej decyzji - otwarcia się na Pana. Każda mała wspólnota odnajduje się w wielkiej wspólnocie, jaką jest Kościół Powszechny. Kościół jest posłany do świata, aby głosić Ewangelię i przemieniać świat.

W tej misji Kościoła uczestniczą wszystkie małe wspólnoty, tak obecnie liczne. To jest podstawowe zadanie wspólnot i jest ono realizowane na różne sposoby.

historia

Historia Parafii

Po 1945 roku parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kosakowie starała się o pozwolenie na budowę kościoła, w miejsc zniszczonego podczas wojny. uzyskał je dopiero w 1981 roku ksiądz proboszcz Zygmunt Karczewski, jednak ze względu na lotniskow Babich Dołach wojsko nie zgodziło się na lokalizację w Kosakowie. od 1984 roku, przez dziesięć lat wierni wznosili dom Boży. Ukoronowaniem ich hojności i ofiarnej pracy była konsekracja świątyni 14 września 1994 roku, której dokonał abo Tadeusz Gocłowski. Pierwoszyński kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jako filialny podlegał parafii Kosakowo. Dekretem abp. Tadeusza Gocłowskiego z 15 sierpnia 1999 roku została ustanowiona parafia w Pierwoszynie... więcej...>>

www

Te miejsca warto odwiedzić

Internet też może być miejscem, gdzie trafimy na treści głębokie i wartościowe. To przestrzeń, w której również można spotkać Boga i usłyszeć Jego głos.

Proponujemy odwiedzić miejsca ciekawe: deon, fronda, Szkoła Nowej Ewangelizacji. Ale także miejsca pożyteczne, które formują, otwierają na Bożą rzeczywistość: opus dei, kaplani.com.pl czy wiara.pl.

Życie naszej Parafii w zdjęciach

Zapraszamy do obejrzenia naszych galerii:

• Ukazujących piękno świątyni

• Życie duszpasterskie naszej parafii

• Uroczystości w murach naszego kościoła

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech. Sakramenty dla każdego chrześcijanina bez wyjątku są jak tlen, którego potrzebuje, by móc się rozwijać, aby nie zamarło jego życie duchowe.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną.

Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego. Tu rozpoznajemy nasze powołanie i otrzymujemy moc, aby iść tą drogą.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
  • Historia Parafii ...>>