wspolnoty

Msze św.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 8 grudnia 2019

1.W dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
o godz. 11.15 i „Godzina Łaski” do godz. 13.00.

2.Również w dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku wieczorem o godz. 17.45. Serdecznie zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci niech przyniosą lampiony i losy z dobrymi uczynkami.
  • W środę wieczorem nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja od Mszy wieczornej do godz. 19.30.
  • W piątek – wspomnienie Św. Łucji. Rano koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W sobotę rano – wspomnienie Św. Jana od Krzyża.

4.We wtorek spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej o godz. 18.30 w salce na plebanii.

5.W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty modlitewno-biblijnej „Betania” w salce na plebanii.

6.W piątek o godz. 17.00 spotkanie dzieci komunijnych w kościele.

7.W niedziele o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

8.W biurze parafialnym można rezerwować Msze św. na cały rok 2020.

9.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła
w minionym tygodniu.

10.Pan organista, Tomasz, rozprowadza opłatki na stół wigilijny w naszej parafii.
W razie nieobecności opłatki można nabyć w zakrystii.

11.Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Duże świece kosztują 16 zł. a małe 6 zł. Można też zabrać torby na żywność, które leżą na parapetach. Po ich wypełnieniu składamy do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Torby prosimy zwrócić do świąt. Na schodach prezbiterium rozłożone są serduszka z nazwą artykułu chemii domowej, którą również możemy ofiarować ubogim.

12.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

13.W tym tygodniu miał miejsce pogrzeb ś. p. Tadeusza Obzejta z Pierwoszyna. W jego intencji: „Dobry Jezu …”.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010