wspolnoty

Msze św.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 12 stycznia 2020

1.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W środę wieczorem nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego.

2.W tym tygodniu wszystkie Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy z wyjątkiem Mszy wieczornej w sobotę i całą niedzielę. W czasie kolędowym Msza św. wieczorna będzie tylko w środę i sobotę; w pozostałe dni rano.

3.Biuro parafialne w czasie kolędowym czynne jest rano w piątek od 9.00 do 9.30 oraz wieczorem w sobotę od 17.00 do 17.30.

4.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

5.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

6.Za tydzień przypada taca budowlana w naszej parafii w miesiącu styczniu.

7.Kolęda w tym tygodniu:

Niedziela  12 stycznia ks. Andrzej Mosty: Świerkowa od 15.00, Konwaliowa od 17.00.

Poniedziałek  13 stycznia ks. Andrzej od 16.00  Mosty: Brzozowa, Limbowa.

Wtorek  14 stycznia ks. Andrzej od 16.00  Mosty: Sosnowa, Spacerowa, Deszczowa.

Środa 15 stycznia – ks. Andrzej od 16.00  Mosty: Gdyńska – numery parzyste, Sadowa
(z przerwą na Mszę wieczorną); ojciec Joel Mosty: Gdyńska – numery nieparzyste do 33 włącznie.

Czwartek  16 stycznia ks. Andrzej od 16.00  Mosty: Leśna – numery nieparzyste, Dębogórze: Rumska; ojciec Joel od 16.00  Mosty: Leśna – numery parzyste.

Piątek  17 stycznia ks. Andrzej od 16.00  Mosty: Polna nieparzyste od 1do 23 i parzyste od 2 do 46;  ojciec Joel od 16.00  Mosty: Grabowa i Polna – numery od 29 do 41 i od 50 do 70.

Sobota  18 styczniaojciec Joel od 16.00  Mosty: Olchowa

Niedziela  19 stycznia ks. Andrzej od 16.00  Mosty: Modrzewiowa, Na Wzgórzu, Pogodna, Polanki; ojciec Joel od 16.00  Mosty: Akacjowa, Okrężna.

Prosimy o nakrycie stołu białym obrusem, postawienie krzyża, świec, kropidła i wody święconej. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty od religii. Już tradycyjnie prosimy o wcześniejsze schowanie psów na czas kolędy.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010