Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 25 czerwca 2017

1. W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 spotkanie Kręgu Rodzin Kościoła Domowego w salce na plebanii. Zapraszamy małżeństwa zainteresowane taką formą duszpasterską.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W środę – wspomnienie Św. Ireneusza. Wieczorem nowenna do M. B. N. Pomocy. W tym dniu Msza wieczorna z wigilii uroczystości Św. Piotra i Pawła.
  • W czwartek  – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze św. o godz. 8.15,  10.15, 17.45. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Również w tym dniu przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii od Mszy porannej do wieczornej.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W I sobotę miesiąca rano – Msza św. o Niepokalanym Sercu N. M. Panny wraz z nabożeństwem. W tym dniu ks. Stanisław odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w ich domach.
  • Do końca czerwca nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

3.W środę spotkanie wspólnoty biblijno modlitewnej o godz. 19.00 w salce na plebanii.

4.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

5.Składamy również serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przebiegu VIII Parafialnego Festynu Rodzinnego w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim: sponsorom, osobom, które wypożyczyły sprzęt oraz tym, którzy przygotowywali dekoracje, potrawy i pyszne ciasta. Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać. Pragniemy również poinformować, że wszystkie uzyskane środki z festynu w całości przeznaczone są na dalszą pomoc najbiedniejszym rodzinom w naszej parafii. Cały Zespół Caritas i wszystkich sponsorów oraz organizatorów zapraszamy we wtorek na godz. 19.00 do salki na plebanii.

6.Pragniemy przypomnieć, że Msza św. wieczorna w niedzielę, w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu jest przeniesiona z godz. 16.15 na godz. 17.45.

7.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

cien
wspolnoty

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010