wspolnoty

Msze św.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 13 października 2019

1. Dzisiaj, w niedzielę 13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem odbywa się tradycyjnie zbiórka do puszek
na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą stypendiami zdolną młodzież
z niezamożnych rodzin. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła. Bóg zapłać za wsparcie.
Gdyńskie obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się o 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży.
Z okazji Dnia Papieskiego w SP w Mostach odbędzie się Konkurs Papieski dla uczniów.

2. Dzisiaj również 13 dzień października obchodzony jako Dzień Fatimski.
Dziś wyjątkowo zapraszamy na Różaniec po wieczornej Mszy Św. o godz. 16.15.
Po nabożeństwie wyruszymy w procesji z figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła.
Prosimy o zabranie ze sobą świec.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W poniedziałek - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque (I piątki) To również Dzień Edukacji Narodowej. Otoczmy swą modlitwą nauczycieli.
  • We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • W środę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • W środę wieczorem – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa męczennika
  • W piątek – przypada Święto św. Łukasza Ewangelisty
  • W piątek rano - koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy wieczornej o godz. 17.45. Specjalne nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
W przyszłą niedzielę różaniec o godz. 15.45. Przez cały październik serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w dzisiaj po procesji o godz. 17.30 a dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godz. 17.00.

6. Spotkanie grupy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.30 w salce na plebani. Natomiast kolejny Wieczór Modlitwy Młodych odbędzie się w piątek 18 października o godz. 19.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Sopocie. Zapraszamy młodzież.
Również w piątek w Rumi odbędzie się koncert pt.„Pusta Noc”. Informacje na plakacie.

7. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz.10.00. Zapraszamy nowych kandydatów.

8. W przyszłą niedzielę 20 października taca budowlana. Bóg zapłać za składane ofiary.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać także paniom z Pierwoszyna za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest też „Mały Gość” dla dzieci. W zakrystii można nabyć nowy numer kwartalnika „Galilea”.

11. Polecajmy się wstawiennictwu Maryi - Pani Fatimskiej, prosząc o szczególną opiekę dla chorych, cierpiących i przebywających w szpitalach, również naszego ks.Proboszcza „Zdrowaś Maryjo…”

„Horyzont życia nie ogranicza się do ziemi.” (św. Jan Paweł II)

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010