wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 13 maja 2018

1.W dniu dzisiejszym przypada „dzień fatimski” Po Mszy św. wieczornej, około godz. 17.00 – nabożeństwo majowe z różańcem i procesją wokół kościoła.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W poniedziałek – święto Św. Macieja, apostoła.
  • W środę – święto Św. Andrzeja Boboli. Wieczorem o godz.17.45 nowenna do M. B. N. Pomocy.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Przez cały tydzień nabożeństwo majowe przed Mszą św. wieczorną, a niedzielę o godz. 15.45. Specjalne nabożeństwo majowe dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00.

3.We wtorek o godz. 18.30 spotkanie kandydatów na lektorów.

4.Spotkania dla dzieci komunijnych: pierwsza grupa w poniedziałek i środę o godz. 19.00; druga grupa we wtorek i czwartek również o godz. 19.00.

5.W sobotę będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii o godz. 9.30  pierwsza grupa i godz. 11.30 druga grupa.

6.Rocznica I Komunii w tym roku przypada w niedzielę 27 maja na Mszy św. o godz. 9.45.

7.Piesza pielgrzymka do Wejherowa w tym roku przypada w dniach 26 i 27 maja.

8.Za tydzień przypada taca budowlana w naszej parafii w miesiącu maju.

9.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Pierwoszyna za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

10.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Misyjne Drogi”, a w zakrystii można nabyć kolejny kwartalnik „Galilea” w cenie 7,50.

11.Wszystkich, którzy pragną włączyć się w organizację kolejnego Parafialnego Festynu Rodzinnego, który będziemy przeżywać 10 czerwca, prosimy o kontakt w zakrystii lub w biurze parafialnym.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010