wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 21 kwietnia 2019

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego – życzymy naszym Parafianom i Gościom: zdrowia, wielu łask Bożych i nieustannego Bożego błogosławieństwa.

Niech Chrystus każdego dnia daje się nam rozpoznać w Pismach i łamaniu chleba, a nasze serca niech będą skłonne do wiary w obietnice Jezusa.

2.W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 8.15, 9.45, 11.15, 16.15.

3.W liturgii Kościoła w tym tygodniu

• Przez cały tydzień Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  • W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę. Złożone w tym dniu ofiary przeznaczone są na uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie.
  • W środę nowenna do M. B. N. Pomocy o godz.17.45.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.We wtorek spotkanie rodziców dzieci komunijnych o godz. 19.00 w salce na plebanii.

5.W środę 24 kwietnia o godz. 19.00 – spotkanie wspólnoty biblijno-modlitewnej „Betania” w salce na plebanii

6.W niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 16.15 spotkanie uczestników pielgrzymki do sanktuariów województwa świętokrzyskiego.

7.Za tydzień przypada taca budowlana w naszej parafii w miesiącu kwietniu.

8.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Pierwoszyna za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, ks. Andrzejowi, klerykowi Mateuszowi i ceremoniarzowi Adamowi za przygotowanie oprawy liturgicznej, pani Krysi i panu Tomaszowi za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego oraz tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości wielkanocnych.

9.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010