wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 10 grudnia 2017

1.W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku wieczorem o godz. 17.45. Serdecznie zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci niech przyniosą lampiony i losy z dobrymi uczynkami.
  • W środę – wspomnienie Św. Łucji. Wieczorem nowenna do M. B. N. Pomocy.
  • W czwartek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża.
  • W piątek rano – koronka do Bożego Miłosierdzia.

3.W środę lub czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00 w kościele.

4.W piątek spotkanie dzieci komunijnych o godz. 17.00 w kościele.

5.Również w piątek o godz. 19.00 zbiórka dla lektorów.

6.Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny i sianko pod obrus wigilijny. Duże świece kosztują 16 zł. a małe 6 zł. Można też zabrać torby na żywność, które leżą na parapetach. Po ich wypełnieniu składamy do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Przy koszu rozłożone są również serduszka z napisem wybranego artykułu, które prosimy zabrać do domu. Torby prosimy zwrócić do świąt.

7.Za tydzień przypada taca budowlana w naszej parafii w miesiącu grudniu.

8.Pan organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny w naszej parafii. W razie nieobecności opłatki można nabyć w zakrystii.

9.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła
w minionym tygodniu.

10.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010