wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 10 czerwca 2018

1.W dniu dzisiejszym zapraszamy IX Parafialny Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 12.15, zakończenie o godz. 16.00. Przygotowane zostały różne atrakcje zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie uzyskane środki podczas trwania festynu przeznaczone są na dalszą działalność Parafialnego Zespołu Caritas, który spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W poniedziałek – wspomnienie Św. Barnaby.
  • We wtorek – wspomnienie 108 Bł. Męczenników II Wojny Światowej.
  • W środę – wspomnienie Św. Antoniego. Wieczorem – nowenna do M. B. N. Pomocy.
  • W czwartek – wspomnienie Bł. Michała Kozala. W tym dniu przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.
  • W  piątek rano – koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Nabożeństwo czerwcowe przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej.

3.W czwartek o godz. 18.30 zbiórka liturgiczna dla ministrantów i lektorów.

4.W środę o godz. 19.00 w salce na plebanii – spotkanie wspólnoty biblijno modlitewnej „Betania”.

5.Pragniemy przypomnieć, że od czerwca do sierpnia - Msza św. wieczorna w niedzielę jest przeniesiona z godz. 16.15 na godz. 17.45.

6.Za tydzień 17 czerwca będziemy przeżywać wizytację kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi ks. Bp Zbigniew Zieliński. W tym dniu ks. biskup będzie obecny na każdej Mszy świętej. Uroczyste powitanie i wprowadzenie do kościoła ks. biskupa nastąpi przed Mszą św. o godz. 8.15. Prosimy o udział w procesji osoby niosące: krzyż, chorągwie, sztandary, feretrony. Ks. biskup odprawi Mszę św. za parafian o godz. 11.15. Na rozpoczęcie tej Mszy prosimy również o udział tych, którzy noszą krzyż, chorągwie, sztandary, feretrony.

7.Za tydzień przypada taca budowlana w naszej parafii w miesiącu czerwcu.

8.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Pierwoszyna za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

9.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010