wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 10 października 2017

1.W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła woluntariusze z Hospicjum Św. Wawrzyńca z Gdyni rozprowadzają kalendarze na rok 2018. Uzyskane środki przeznaczone są na dalszą działalność hospicjum.

2.Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.45. Specjalne nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

3.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W poniedziałek – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.
  • W środę – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Wieczorem nowenna do MBN Pomocy.
  • W I czwartek miesiąca – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do mszy wieczornej.
  • W I piątek miesiąca rano –  koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
  • W I sobotę rano – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4.W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie I grupy kandydatów do bierzmowania, a drugiej grupy w czwartek o godz. 19.00.

5.W piątek o godz. 19.00 zbiórka dla lektorów.

6.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mostów za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

7.Spowiedź w dni powszednie 30 minut przed Mszą św.

8.W biurze parafialnym można zamawiać msze św. na cały rok 2018, a także gregorianki i msze jubileuszowe.

9.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.

10.Dokładne informacje na temat narodowej modlitwy różańcowej w dniu 7 października wywieszone są w gablotce przy wyjściu z kościoła.

RÓŻANIEC  DO  GRANIC  PROGRAM  WYDARZENIA
W PARAFII  p/w  PODWYSZENIA  KRZYŻA  ŚWIETEGO  W  PIERWOSZYNIE

10.30 Zawiązanie wspólnoty w kościele w Pierwoszynie i najważniejsze informacje.

11.00 Msza Święta w kościele.

12.00 – 12.30 Adoracja Eucharystyczna w kościele.

12.30 – Wymarsz lub przejazd na plażę w Mechelinkach. Przy zejściu do morza skręcamy w lewo i idziemy na sam koniec Mechelinek do świetlicy sołeckiej.

Po drodze będzie można skorzystać z toalet nowego Portu Mechelinki lub w świetlicy sołeckiej. W świetlicy otrzymamy również kawę i ciasto.
Samochody zostawiamy na dużym parkingu na końcu Mechelinek
(idąc w kierunku Rewy za świetlicą sołecką).

13.45 – Ustawiamy się w linii prostej w kierunku Rewy (może uda się połączyć z parafią w Rewie)

14.00 – rozpoczęcie modlitwy różańcowej (cztery części)

16.00 – zakończenie i rozjazd do domów.

Ważne informacje:

Do godziny 10.30  przywozimy ciasta lub kanapki do świetlicy w Mechelinkach.

Zabieramy ze sobą radio lub telefon komórkowy (wszystkie odmiany) ze słuchawkami. Całość będzie prowadzona przez Radio Maryja. Stąd konieczność radia lub telefonu.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010