wspolnoty

Msze św.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 23 lutego 2020

1.       Przeżywamy dziś 7 Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj przypada 29 rocznica święceń  biskupich Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka. Obejmijmy dziś modlitwą Pasterza naszej diecezji.

2.       Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu przeżywany pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Polecajmy tę ważną intencję w naszych modlitwach.

3.       W tym tygodniu, 26 lutego przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. W naszej parafii Msze święte wraz z posypaniem głów popiołem sprawowane będą o godz 8.15, 10.15, 16.15 i 17.45. Zachęcamy do licznego udziału

4.       W Popielec obowiązuje post ścisły który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ograniczeniu posiłków do trzech, w tym jednego do syta. Obowiązuje on wszystkich od 18 do 60 roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy również do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny. Przypominamy, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.       Rozpoczynamy piątkowe nabożeństwa pokutne Drogi Krzyżowej w naszej Parafii. W tym roku porządek nabożeństw będzie następujący: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. Msza święta wieczorna o godz. 17.45, a po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o g. 18.15. Za udział w nabożeństwie możemy zyskać odpust.

6.       Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedzielę o godz. 15.30.

7.       W przyszłą niedzielę 1 marca na Mszy świętej o godz. 9.45 poświęcimy książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Św. krótkie spotkanie z rodzicami dzieci.

8.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę o g. 17.00.

9.       W poniedziałek o g. 19.00 spotkanie parafialnego Koła Caritas w salce na plebani.

10.     Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mechelinek za sprzątanie naszej świątyni
w minionym tygodniu.

11.     Przy wyjściu z kościoła jest do zabrania i lektury bezpłatna gazeta „Dobre Nowiny”. Można też nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” dla dzieci ze specjalnym dodatkiem wielkopostnym.

12.     W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Maria Żmuda l.96 z Mostów. Naszych bliskich zmarłych polecajmy w modlitwie. Wieczny odpoczynek …

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010