wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 17 marca 2019

1.W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 pierwsze spotkanie organizacyjne dla uczniów klas VIII w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• We wtorek – uroczystość Św. Józefa i uroczystość odpustowa dla mieszkańców Mechelinek o godz. 10.15
  • W środę wieczorem – nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu - Droga Krzyżowa o godz. 17.00 - dla dzieci; o godz. 17.45  - dla dorosłych wraz  z nauką pasyjną. Po nauce Msza św. wieczorna. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19.15.
  • W każdą  niedzielę Wielkiego Postu – nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.We wtorek spotkanie wspólnoty młodzieżowej o godz. 18.30 w salce na plebanii.

4.W czwartek o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci komunijnych w kościele.

5.W każdy czwartek Wielkiego Postu zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. Pierwsza część adoracji z podkładem muzycznym a druga w ciszy. W czasie adoracji będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Zakończenie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6.W sobotę o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów.

7.W dniach od 01.05 – 05.05.2019  jest organizowana przez naszą parafię pielgrzymka autokarowa do sanktuariów województwa świętokrzyskiego. Na trasie pielgrzymki będą następujące miejscowości: Piotrków Trybunalski, Sandomierz, Leżajsk, Święty Krzyż, Sulisławice, Radomyśl i wiele innych atrakcji. Koszt pielgrzymki na jedną osobę wynosi 580 złoty. Zapisy u pani Krystyny, w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8.Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Wydrukowane programy są rozłożone na parapetach okien. Prosimy o zabranie ich do domu.

9.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mostów za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

10.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, oraz nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci.

11.W tym tygodniu miał miejsce pogrzeb: ś. p. Janiny Żołnierkiewicz z Pierwoszyna.
W jej intencji: „Dobry Jezu …”.

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE
PIERWOSZYNO  2019

Niedziela  24  marca  2019
godz.   8.15  Msza św. z nauką dla dorosłych.
godz.   9.45  Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej i przedszkola.
godz. 11.15  Msza św. z nauką dla dorosłych.
godz. 15.45  Nabożeństwo Gorzkich Żali.
godz. 16.15  Msza św. z nauką dla młodzieży szkoły średniej i studentów.

Poniedziałek  25 marca  2019
godz. 10.15  Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci klas  0;  I – IV
godz. 11.30  Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci klas  V – VIII
godz. 17.45  Msza św. z nauką dla dorosłych.
godz. 19.15  Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży szkoły średniej i studentów.

Wtorek  26 marca  2019
godz. 10.15  Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci klas  0;  I – IV
godz. 11.30  Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci klas  V – VIII
godz. 17.45  Msza św. z nauką dla dorosłych.
godz. 19.15  Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży szkoły średniej i studentów.

Środa  27 marca  2019
godz. 10.15  Nabożeństwo pokutne ze spowiedzią dla dzieci klas III – VIII
godz. 11.15  Msza św. na zakończenie rekolekcji z nauką dla dzieci: 0;  I – VIII
godz. 19.15  Msza św. na zakończenie rekolekcji z nauką dla młodzieży

Okazja do spowiedzi w środę     od godz.   8.00  do   9.00
od godz. 10.30  do 11.15
od godz. 17.00  do 19.00

W tym roku rekolekcje poprowadzi o. Joel – franciszkanin.
Prosimy o modlitwę w intencji o dobre i owocne przeżycie rekolekcji.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010