wspolnoty

Msze św.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 15 września 2019

1.W dniu dzisiejszym spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 17.00

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W poniedziałek – wspomnienie Św. Korneliusza i Cypriana.
  • W środę – święto Św. Stanisława Kostki. Wieczorem – nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
  • W piątek  rano – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę rano – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • W przyszłą niedzielę 22 września będziemy przeżywać odpust naszej parafii z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa o godz. 11.15. W uroczystości biorą udział: krzyż, baldachim, feretrony, chorągwie, panie różańcowe ze świecami. Zachęcamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym święcie naszej wspólnoty parafialnej.

3.W czwartek 19 września o godz. 11.00 w Mostach - złożenie wieńców przy pomniku obrońców Kępy Oksywskiej i apel poległych, a następnie Msza św. polowa za poległych obrońców.

4.W piątek o godz. 17.00 katecheza dla dzieci komunijnych w kościele.

5.Pierwsze spotkanie grupy modlitewno-biblijnej „Betania” będzie miało miejsce w środę 25 września o godz. 19.00 w salce na plebanii.

6.Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.

7.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła
w minionym tygodniu.

8.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego ” .

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010