wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 17 września 2017

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy nasz odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.15. W uroczystości biorą udział: krzyż, baldachim, feretrony, chorągwie, panie różańcowe ze świecami. Zachęcamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym święcie naszej wspólnoty parafialnej.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W poniedziałek – święto Św. Stanisława Kostki.
  • W środę – wieczorem nowenna do MBN Pomocy.
  • W czwartek – święto Św. Mateusza.
  • W piątek – rano koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę rano – wspomnienie Św. ojca Pio.

3.We wtorek 19 września o godz. 11.00 w Mostach - złożenie wieńców przy pomniku obrońców Kępy Oksywskiej i apel poległych, a następnie Msza św. polowa za poległych obrońców.

4.W czwartek o godz. 19.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5.W piątek o godz. 17.00  katecheza dla dzieci komunijnych w kościele, a o godz. 19.00 zbiórka dla lektorów.

6.W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów, o godz. 10.00 dla kandydatów.
Również w sobotę o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Kościoła Domowego w salce na plebanii.

7.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu odpustu parafialnego

8.Spowiedź w dni powszednie 30 minut przed Mszą św.

9.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010