wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 22 kwietnia 2018

1.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • W poniedziałek – uroczystość Św. Wojciecha.
  • W środę – święto Św. Marka, ewangelisty. Wieczorem o godz.17.45 nowenna do M. B. N. Pomocy.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego.

3.W czwartek 26 kwietnia o godz. 18.15 w kościele – spotkanie uczestników pielgrzymki do sanktuariów Maryjnych na Podlasiu.

4.W piątek o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci komunijnych w kościele.

5.Również w piątek o godz. 19.00 – spotkanie dla lektorów.

6.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Pierwoszyna za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

7.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”
z najnowszą adhortacją papieża Franciszka o powołaniu do świętości w świecie współczesnym oraz „Małego Gościa” dla dzieci.

8.W dniach od 30.04 – 03.05.2018  jest organizowana przez naszą parafię pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Maryjnych na Podlasiu. Na trasie pielgrzymki będą następujące miejscowości: Płock, Kodeń, Leśna Podlaska, Kostomłoty, Pratulin, Drohiczyn, prawosławne cerkwie i wiele innych atrakcji na trasie. Koszt pielgrzymki na jedną osobę wynosi 520 złoty. Zapisy u pani Krystyny, w zakrystii lub w biurze parafialnym.

9.W tym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Jadwigi Gajewskiej. W jej intencji: „Dobry Jezu …”.


cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

więcej...>>

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

  • Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010