wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 18 marca 2018

1.W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji, abyśmy mogli cieszyć się wielkimi owocami tego czasu.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • W poniedziałek – uroczystość Św. Józefa i święto patronalne mieszkańców Mechelinek. Msza odpustowa rano o godz. 8.15.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu - Droga Krzyżowa o godz. 17.00 - dla dzieci; o godz. 17.45  - dla dorosłych wraz  z nauką pasyjną. Po nauce Msza św. wieczorna. O godz. 19.15 dla młodzieży i dłużej pracujących.
  • W niedzielę Wielkiego Postu – nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Procesja z palmami wokół kościoła po Mszy o godz. 9.45. W tym dniu będzie można nabyć palemki przygotowane przez Parafialny Zespół „Caritas”.

3.W czwartek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Betania” w salce na plebanii.

4.Biuro parafialne w czasie rekolekcji jest nieczynne.

5.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mostów za sprzątanie kościoła
w minionym tygodniu.

6.Za tydzień przypada taca budowlana w naszej parafii w miesiącu marcu.

7.W dniach od 30.04 – 03.05.2018  jest organizowana przez parafię pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Maryjnych na Podlasiu. Na trasie pielgrzymki będą następujące miejscowości: Płock, Kodeń, Leśna Podlaska, Kostomłoty i wiele innych atrakcji na trasie. Koszt pielgrzymki zostanie podany za tydzień. Zapisy u pani Krystyny, w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” w cenie 5 złoty.


cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

więcej...>>

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

  • Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010