wspolnoty

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 18 lutego 2018

1.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W środę wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek – święto Katedry Świętego Piotra.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu - Droga Krzyżowa o godz. 17.00 - dla dzieci; o godz. 17.45  - dla dorosłych wraz  z nauką pasyjną. Po nauce Msza św. wieczorna. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19.15. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.
  • W niedzielę Wielkiego Postu – nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.45.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.We wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii – spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

3.W środę 21 lutego o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty biblijno-modlitewnej „Betania” w salce na plebanii.

4.Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: we wtorek, środę, czwartek o godz. 19.00, a w sobotę o godz. 18.30.

5.W sobotę o godz. 10.00 próba ceremonii bierzmowania dla ministrantów i lektorów.

6.W sobotę o godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów i świadków bierzmowania.

7.Za tydzień w niedzielę 25 lutego będziemy przeżywać uroczystość bierzmowania w naszej parafii o godz. 13.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. Bp. Zbigniew Zieliński.

8.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Pierwoszyna za sprzątanie kościoła
w minionym tygodniu.

9.Już dziś pragniemy poinformować, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 18 do 21 marca 2018.

10.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. W zakrystii można nabyć już trzeci numer kwartalnika „Galilea” w cenie 7.50 zł.

cien

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010