Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wspolnoty

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 20 sierpnia 2017

1.Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości, którzy wypoczywają nad morzem. Życzymy dużo słońca i dobrej pogody oraz miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni na wspólną modlitwę oraz do udziału
w nabożeństwach i Mszach świętych.

2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• W poniedziałek – wspomnienie Św. Piusa X.
  • We wtorek – wspomnienie NMP, Królowej.
  • W środę wieczorem – nowenna do M. B. N. Pomocy.
  • W czwartek  – święto Św. Bartłomieja.
  • W piątek rano – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 8.15;  10.15; 17.45. W tym dniu odnowimy Jasnogórskie śluby. O godz. 20.30 Apel Jasnogórski. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy świętej w tak ważne święto Maryjne w naszej Ojczyźnie w 300 rocznicę koronacji obrazu.

3.Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Mostów za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

4.W zakrystii można nabyć książki ojca  Leona Knabita z  jego dedykacją.

5.Pragniemy przypomnieć, że Msza św. wieczorna w niedzielę od września wraca na godz. 16.15.

6.W sobotę 2 września organizujemy drugą parafialną pielgrzymkę rowerową do Swarzewa. Dokładne informacje podamy w niedzielę 27 sierpnia. Prosimy o sprawdzenie stanu technicznego rowerów i systematyczne treningi.

7.Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

8.W czasie wakacyjnym w dni powszednie spowiedź 30 minut przed Mszą św.

9.W tym tygodniu miał miejsce pogrzeb ś. p. Borysa Georgiew, lat 52 z Mechelinek.
W jego intencji: „Dobry Jezu…”.

cien
wspolnoty

Msze święte

To czy życie duchowe w parafii rozwija się, czy zamiera, wnisokuje się zawsze patrząc na udział wiernych w życiu sakramentalnym parafii. W kościele przy ołtarzu czeka Bóg, który pragnie dawać się tym, których kocha. W konfesjonale obecny jest Ten, który pragnie opatrzyć rany zadane przez grzech.

Msze święte w niedziele:

8.15; 9.45; 11.15; 16.15 więcej...>>

Kancelaria parafialna

Każda parafia powstaje po to, aby służyć tym, którzy w niej mieszkają. Nieść posługę sakramentalną, tym którzy jej pragną. Podejmować działania duszpasterskie wobec tych, którzy za Kościół i swoją parafię czują się odpowiedzialni.

Naszych Parafian zachęcamy do kontaktu osobistego w godzinach działania biura, bądź wirtualnego korzystając z adresu mailowego.

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby wielbić Pana i przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze. Tutaj też doświadczamy miłości, akceptacji, przyjaźni - przez służbę, w której realizujemy ideał życia chrześcijańskiego.

• Galeria zdjęć z życia Parafii...>>
Parafia Pierwoszyno hedley©2010